Choď na obsah Choď na menu
 


Klenovský vrch - Roháčka -Kluknava: 2. september (peši 13 km)

2. 9. 2012

Na tejto akcii sa na prekvapenie zúčastnilo celkom 8 členov a dvaja rodinní príslušníci. Akcia ktorá sa mala pôvodne uskutočniť  19. februára, po dohovore na Diane 9. septembra, sa nakoniec konala už  2. septembra. Kto tu dnes nebol môže ľutovať! (Možno nesleduješ web-stránky, alebo si sa nezúčastnil z rodinných, alebo iných dôvodov). Počasie k nám bolo prívetivé a zažili sme asi posledný spoločný tohtoročný letný deň v prírode. Po vystúpení z autobusu za Klenovom, sme po „tradičnom“ privítaní vykročili v ústrety vrchu Roháčka 1029 m n.m.
Celý deň sme sa pohybovali  v pohorí Čierna hora, v podcelku Roháčka. Po krátkom stúpaní Jano narazil na „skoré podpinky“, a tak sa polovica dnešných účastníkov venovala ich zberu. Po tejto krátkej prestávke nám už nič nebránilo pokračovať v dnešnej ture. V sedle pod Roháčkou (900 m.n.m.) sme sa počkali a pokračovali  spoločne ďalej. Zanedlho sme už boli pri vrcholovej knihe, kde sme všetci potvrdili svoju dnešnú účasť. Po prekonaní krátkeho úseku po modrej značke   sme sa šiesti rozhodli prejsť vrcholový skalný hrebeň. Šťastne sa nám to podarilo.  Videli sme len Kojšovskú hoľu, ktorá bola nad silným oparom ale ostatné blízke i vzdialené vyhliadkové ciele sme  nevideli.  Aj napriek tomu to bol silný zážitok. (Môžeš sa o tom presvedčiť na videu, ktoré je priložené pod článkom)) Ostatní pokračovali na Čiernu horu, kde je v súčasnosti umiestnený nerezový kríž s umúčením a drevená plastika. Tu sme strávili našu obedňajšiu prestávku. Kto mal, tak si opiekol dobrú klobásu na ktorej si určite pochutil. Kto nemal čo opekať, tak zjedol zásoby z batoha a ochutnal pravý domáci kotlíkový slivkový lekvár s maslom, alebo bez, od Jara a Katky Vysokej. Po zaslúženom oddychu a povinnom spoločnom fotení sme zostúpili do obce Kluknava. Pri obci nás zaskočili elektrické ohradníky, ktoré nám skrížili cestu najmenj 12 krát. Našťastie v nich nebolo el. napätie! Celou dnešnou cestou sme si pochutnávali na výborných černiciach malinach a na vrchole aj borovniciach. Gabika túži sem prísť, keď bude hlavná úroda malin! Po šťastnom presune autobusom do Prešova sme záver urobili na nástupišti č. 27 v kompletnej 100 % zostave, čo sa nám už dávno nestalo. Obdiv si zaslúži Hanka Krafčáková, ktorá svojou účasťou a obetou všetkých zaskočila. Správny smer na zastávku MHD sme jej pri rozlúčke ochotne vysvetlili a ukázali.


Zúčastnení členovia: Miro a Hanka Kalužová, Jaro a Katka Vysoká, Jano Pončák, Gabika Bozulová, Hanka Krafčáková a Paľo Hrúz s rodinou.

Video k článku:

http://www.youtube.com/watch?v=tO5LkiYJyUg&feature=youtu.be

Po dohode s vedúcou akcie zaznamenal: Jaro Vysoký


 

 

Náhľad fotografií zo zložky Roháčka