Choď na obsah Choď na menu
 


56. ročník privítania jari

7. 3. 2012

18.3.2012 Privítanie jari

Zaužívaný zraz pred ihriskom Tatrana. Ukazuje sa nádherný slnečný deň, ktorý vytiahol početné množstvo turistov zo všetkých oddielov. Zetvelakov a ich sympatizantov je okolo 20 kusov.
    Po krátkom príhovore predsedu reg. rady J. Fiľakovského a vyhodnotení morén F. Bednárom a spol. za prítomností kamier Markízy (Jedinák) a STV sa pred deviatou presúvame k teplárni k brehu Torysy, kde tradične vodník otvára vodu vodáckej turistickej sezóne. Fero a Ďuri majú interviu s Jedinákom. Vo večerných správach sa mihnú pár sekúnd. Fero poznamenal, že je našou povinnosťou prenášať staré tradície novej generácii.
Pokračujeme okolo Torysy smerom k mestskej hale, kde sa budú páliť moreny. Vodáci vo svojom nádobičku sa pomaly splavujú. Pri mestskej hale sú lesáci so svojou „Lesnou náukou“, kde tohto roku už nebol až taký záujem ako pred rokom, keď sa súťažilo v pílení o stošesť. Pália sa morény a potom sa jednotlivé oddiely rozchádzajú na svoje aktivity. Na moste sa s nami rozlúči Hanka Kalužová a mi ostatní popod kamennú baňu sa presúvame na ďalší most pod Wilec hôrkou, kde sa s nami lúči Fero, odchádza za povinnosťami. Zvyšok manšaftu stúpaním po schodoch stúpa, fučí k Petöfiho pomníku, kde po krátkej prestávke a pozorovaní vo volieroch pávov za stáleho škriekania pokračujeme stúpaním na žltú značku smerujúcu na parkovisko pod Furčou. Na vrchole sa oddeľujeme zo značky a novým chodníkom schádzame po 15 min. do údolia Borkút, kde máme opekačku. V dobrej nálade asi po dvoch hodinách sa rozchádzame a na parkovisku ešte pokračuje zábava s vodákmi pri muzike.

Vypracoval: Anton Sopko

Pôvodná predbežná správa
Dnes sme sa stretli postupne celkom 14-sti členovia nášho oddielu, 8-mi rodinní príslušníci,  samozrejme veľmi veľa turistov z iných oddielov a priateľov turistiky. Väčšina z nás prešla od štadióna Tatranu, okolo teplárne, Stavoprojektu, mosta pri mestskej hale, Pötöfiho pomníka až na Borkút. Tu sme si posedeli, pohostili  sa a rozišli domov. Niektorí z nás prešli pešo až na Šváby.

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Moréna